Культура Галицько – Волинської держави

Культура Галицько – Волинської держави. Тема.

Культура Галицько – Волинської держави. Мета:

  • Навчальна:ознайомити учнів з досягненнями культури Галицько – Волинської держави; визначити її особливості; з ясувати які держави мали вплив на розвиток Галицько – Волинської держави; працювати над вмінням виділяти головне;
  • Розвиваюча: формувати лексичну компетентність отримуючи необхідну інформацію з різних дже­рел — розповіді вчителя, відеоматеріалів, підручника; розвивати інформаційну компетентність з нового матеріалу;
  • Виховна: виховувати повагу до культурних надбань нашого народу.
  • Валеологічна: вчити учнів застосовувати здоров’язберігаючі тренінги:
    1. фізкультхвилинка для створення гарного настрою та для активізації розумової діяльності;
    2. динамічна фізкультхвилинка для посилення кровообігу у опорно-руховій системі;
    3. релаксаційна пауза для морального розвантаження.

Очікувані результати:учні зможуть: визначати особливості розвитку культури Галицько-Волинської держави; на прикладі Галицько-Волинського літопису характеризувати розвиток літописання; визначати особливості архітектури та образотворчого мистецтва Галицько-Волинської держави; розпізнавати й описувати найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, електронна презентація теми.
Основні поняття: культура, освіта, архітектура, літописання.

Хід уроку:

І. Орг. Момент.
Вчитель:Подивіться у віконечко-на вулиці свіже повітря, холодно-а в нас тепло у кімнаті і ми з вами гарно почуваємося і знаходимося в дружній і теплій компанії і до нас стукає « гарний настрій» з пропозицією розім’ятися і створити собі гарний настрій і добре попрацювати.
Вчитель повідомляє хід заняття(перевірка домашнього завдання, вивчення нового матеріалу).

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання(усна відповідь, визначення відповідаючого своїх недоліків).

III.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ – повідомлення мети, очікуваних результатів заняття та визначення переліку проблемних питань.
 Впливу яких держав зазнала Галицько – Волинська держава?(слайд №2)
Розяснення учням як заповнювати таблицю
Розповідь вчителя: Ми з вами знайомилися з історією Київської Русі а сьогодні розглянемо культуру Галицько-Волинської держави, яка славиться своїми іконописаннями ті архітектурними спорудами, освітою.( (слайд №3)
І почнемо ми з іконо писання.І для того щоб визначити причино-наслідкові зв’язки нової теми повторимо князів Київської Русі.
(Відповіді учнів – Князі).

Запитання до учнів:
1.Хто ввів християнство і за яких обставин? (слайд №4)
2.Характерні риси християнства?Атрибути?
Християнство Володимир Великий привіз з Візантії і наказав навчитися конописанню і на Київськй Русіі-перша іконаце Холмська ікона. (слайд №5)- намалював Лука (чи Алімпій).(Легенда про монголо-татар і сліпоту).
Друга ікона – Вишгородська (Алімпій чи Лука).(Легенда про те що ікона намальована на кришк стол, викрали з Київької Русі під час роздробленості, Рубльов домалював обличчя). (слайд №6)
Третя ікона – Дорогобузька ікона Богородиці Одигітрії (ХІІІ ст).(Стиль Київської Русі). (слайд №7).
Четверта ікона- Ікона Юрія Змієборця (доповідь учня – Перший Андрій). (Стиль Галицько-Волинської держави). (слайд №8).
Висновок- Впливу яких держав зазнало іконописання Галицько – Волинська держава?

 Фізкувльтхвилинка№2 (рухлива).

Учень: Вченими доведено, що рухливий спосіб життя зміцнює здоров’є. Давайте поповнимо нашу «життєву скарбничку» вправами, тобто проведемо фізкультхвилинку.
Перегляд відео – освіта і літописання Галицько-Волинської держави.
Висновок- Впливу яких держав зазнала освіта і літописаняя Галицько – Волинська держава?
3.Архітектура ( 9 слайд).Доповідь учня (Войникова Даша).
Робота з підручником- ст..177 опис церкви Іоанна Златоуста.(характерні риси архітектури- золотий колр, камень, купол, геральдика,рельєфна плитка, оборронн споруди)
Відео- архітектура Галицько-Волинської держави.
Висновок- Впливу яких держав зазнала архітектура Галицько – Волинська держава?
Узагальнення вивченого матеріалу.

Користуючись вашою заповненою таблицею зробть висновок
Впливу яких держав зазнала Галицько – Волинська держава?
Що нового ви взнали на сьогоднішньому занятт-(«Мікрофон»).

Підсумки уроку.

Домашнє завдання: Культура Галицько – Волинської держави §20, підготуватися до контрольної роботи  з §16- §20.
       Оцінювання учнів.

Культура Галицько – Волинської держави

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий